Knauf AMFKnauf Ceiling Solutions

Heradesign creative
Dále

HERADESIGN® CREATIVE
FANTAZIE, INSPIRACE A VÝZVA K TVORBĚ:
Designová řešení s deskami z dřevěné vlny

Kombinace tvořivosti, estetiky, individuality, kvality a odpovědnosti k životnímu prostředí - to je to, co tvoří HERADESIGN® creative. S tímto přístupem jsou všechny dveře otevřené kráse přírody - to je přecí krásná představa!

Jistě znáte situaci, kdy se pomalu vyvíjí nápad; roste a upřesňuje se tak dlouho, až vznikne dokonalý návrh. Když se vaše myšlenka stane záměrem a kdy je záměr konečně uveden do realizace - to jsou momenty v životě, které potvrzují, že práce není jen zaměstnáním, ale i povoláním. Využijte příležitosti k využití co nejvíce neobvyklých nápadů. Využijte inspirace HERADESIGN® creative.

Na počátku návrhu je často myšlenka na koncept designu interiéru. HERADESIGN® creative umožňuje fantazii a tvořivost při tvorbě designu na stěnách i stropech realizovat - bez omezení tvaru a barevnosti. Nová technologie CNC strojů umožňuje bezpočet variant zpracování akustických panelů z dřevěné vlny s maximální flexibilitou.

Fantazii se meze nekladou

S cílem usnadnit architektům, projektantům a dodavatelům orientaci v nabídce Heradesign® creative pro použití jako stěnových absorbérů nebo stropních obkladů Knauf AMF navrhuje novou produktovou řadu v sedmi základních provedení v běžném rastru 300 mm a 600 mm: kruh, trojúhelník, čtverec, obdélník, pruh, šestiúhelník a kosodélník (orientovaný vlevo nebo vpravo). Tyto prvky jsou navzájem kompatibilní, takže plochy mohou být navrženy i z kombinace uvedených prvků. Rozhodující předností HERADRESIGN® creative je: téměř každý rozměr, jakýkoliv alternativní tvar je možné realizovat a může být vyroben jako speciální produkt ve výrobě ve Ferndorfu. Kromě toho je možné provést i zvláštní formy pro stropní abasorbery.

Tvary je možné podpořit i volbou provedení povrchu, k dispozici jsou tři typy povrchů: Heradesign® Fine (šířka vlákna 2 mm), Heradesign® Superfine (šířka vlákna 1 mm) a Heradesign® micro (jemná struktura pórů), z nichž každý dá prvku osobitý charakter. Současně je k dispozici široká barevná škála ve standardních, pastelových nebo sytých tónech barvy. Volba je zde téměř neomezená a samozřejmě zahrnuje běžné barevné systémy jako RAL nebo NCS.

Dva systémy upevnění

Prvky HERADESIGN® creative je možné na stěny upevnit pomocí lepidla Knauf Power-Elast (pouze modul 300) nebo mohou být přišroubovány na nosnou konstrukci z CD-profilů (60 x 27 x 0,6 mm) nebo dřevěných latí (60/30 mm). Nástavec HERADESIGN® Bitholder "easy" je ideální pomůcka pro přesné zapuštění šroubů. Doporučujeme požadovanou hloubku zapuštění ověřit na vzorkové desce.

Charakteristické vlastnosti produktu

Stejně jako všechny výrobky z této produktové řady Knauf Ceiling Solutions, využívají i nové akustické panely z dřevěné vlny HERADESIGN® výhody technologie výroby z dřevěných vláken spojených magnezitem:

 • Velmi dobré hodnoty zvukové pohltivosti, umožňující zkrácení doby dozvuku, snížení úrovně hluku a zvýšení srozumitelnost řeči.
 • Magnezit je hygroskopické a biologicky vyhovující pojivo. Kromě jejich akustických a dekorativních vlastností panely navíc regulují vlhkost a vnitřní klima.
 • Magnezit chrání vlákna a udržuje je trvale elastická. Pro výrobní proces se používá pouze dřevo z udržitelného lesního hospodářství (certifikováno PEFC® a FSC®).
 • Materiál pro akustické panely z dřevěné vlny HERADESIGN® se skládá ze 100% přírodních nebo obnovitelných surovin, které jsou zcela recyklovatelné díky bezodpadové výrobě. Desky jsou 100% recyklovatelné.

Více i na zvláštní stránce heradesigncreative.com.

HERADESIGN® Designová řešení

Tvary

Široká nabídka základních tvarů

Standardně je k dispozici více než osm různých tvarů/modulů HERADESIGN® creative a to ve velikostech 300 mm a 600 mm. Chcete-li realizovat své nekonvenční plány, jsme připraveni Vám pomoci s výrobou na zakázku. Základní nabídka zahrnuje

 • čtverec
 • dvě varianty obdélníků
 • trojúhelník
 • šestiúhelník
 • dvě varianty lichoběžníků
 • kruh

Dřevovláknité desky HERADESIGN® creative v barevném provedení

Design není jen tvar

Nabízenou paletu tvarů doplňujeme o možnost barevné úpravy, k dispozici je téměř neomezená paleta barev, můžete zvolit téměř jakoukoliv barvu z oblíbených vzorníků jako je RAL, NTSC nebo StoColor.

Provedení hrany HERADESIGN® creative

Provedení hrany AK-01
I provedení hrany tvoří design

Standardně se prvky HERADESIGN® creative dodávají v provedení hrany AK-01, tzn. s fazetou 5/5 mm na všech hranách.

Montáž

Montáž prvků HERADESIGN® creative

Prvky HERADESIGN® creative mohou být na podklad

 • šroubovány na stěnu i strop

  jako podklad může sloužit konstrukce z CD-profilů, dřevěných latí, OSB deska, resp. jakýkoliv materiál, do kterého je možné s odpovídající únosností šroubovat

  schema umístění šroubů viz obrázky

TECHNICKÉ LISTY KE STAŽENÍ

Heradesign CREATIVE EFFECT

Heradesign CREATIVE LINE

Heradesign CREATIVE MODULE

 

S DŘEVOVLÁKNITÝMI DESKAMI OD HERADESIGNu PRODUKTOVÁ ZNAČKA "VŠECHNO JE V ZELENÉ ZÓNĚ"

 • V zelené zóně

  Díky použití vysoce kvalitních surovin a inovativní výrobní technologie nabízejí dřevovláknité akustické desky HERADESIGN® celou řadu provedení a použití.
  Stavebně fyzikální vlastnosti desek HERADESIGN® umožňují výrazně přispět ke zlepšení prostředí v místnostech. Zlepšují pohodu a v konečném efektu zvyšují koncentraci, efektivitu, snižují únavu a umožňují dosáhnout lepších pracovních výkonů. Akustická řešení HERADESIGN® jsou z hlediska stavební biologie zcela vyhovující. Akustika a design se zde spojuje se “zeleným svědomím”!
  Ukazujeme odpovědnost a informovanost
 • Udržitelné. Funkční.

  Dřevo, voda a magnezit jsou hlavními složkami akustických desek HERADESIGN®, takže mají zcela neutrální biologickou stopu. Panely z dřevité vlny pojené magnezitem HERADESIGN® jsou přírodní produkty, ideální pro moderní životní styl. Dlouhodobým užíváním bylo ověřeno, že desky HERADESIGN® mají životnost delší než 80 let. A jednoho dne se projeví i další vlastnost: dřevovláknité, magnezitem pojené panely jsou jednoduše recyklovatelné nebo zaskládkovatelné. Kvalita je naší přirozeností