Knauf AMFKnauf AMF

Stěnové obkladyAkusticky účinný prvek na stěně

Dále

Funkční obraz na stěněNaše stěnové absorbéry

Dosažení co nejlepší akustiky v místnosti často znamená snížit hladinu hluku a odstranit "hluchá" místa v prostoru. V akusticky vhodně řešeném prostoru probíhá komunikace jednodušeji, pocit nerušenosti a klidu podporuje pohodu.

Podhled může v ovlivnění celkové akkustiky velmi pomoci. V některých případech ale jen použití podhledu nestačí, příkladem jsou např mateřské školy a školy. Někdy není použití podhledu z technických, architektonických nebo z důvodu ochrany památek možné. To se stává v situaci, kdy strop zdobí historické štuky nebo malby, nebo kdy je dřevěná nebo betonová konstrukce součástí designu interiéru. Kromě toho v moderních budovách využívajících k řízení teploty akumulační schopnosti betonové konstrukce často není zakrytí nosného stropu žádoucí

V těchto případech je výhodné použít stěnové obklady - stěnové absorbéry. Jejich uplatněním se mohou akustické podmínky prostoru zásadně vylepšit.

Konstrukční varianty:

 • THERMATEX® Line modern (zkompletovaný panel připravený k namontování)
 • AMF Line style (stěnový panel kompletovaný na stavbě)
 • Systém B/WS - akustický obklad šroubovaný na nosnou kosntrukci z dřevěných latí nebo CD-profilů
 • Systém W - akustický obklad montovaný na hliníkové skryté profily

Konstrukční varianty stěnových obkladů

 • THERMATEX® Line modern

  Stěnový absorbér s minerální deskou a hliníkovým rámem.

  THERMATEX® Line modern je stěnový absorbér, který se skládá z minerální desky a hliníkového rámu. Stěnový panel je dodávaný jako komplet připravený k montáži a je možné jej jednoduše osadit na na zeď upevněné excentry a s pomocí přiloženého montážního klíče upravit optimálně jeho polohu. Povrch z nakašírované netkané textilie je standardně bílý, může být ale dodán jak v barvách podle platného vzorníku Knauf AMF, tak i s grafickým potiskem podle volby zákazníka.
  Podrobnosti k THERMATEX® Line modern najdete zde
 • AMF Line style

  Stěnový absorber potažený potisknutou tkaninou napnutnou na rámu z ušlechtilého hliníku.

  Textitlní potah potisknutý grafickou předlohou podle požadavku zákazníka, napnutý na hliníkovém rámu - to je AMF Line style. Hliníkový rám je po obvodu opatřen drážkou, do které se vtlačí zpevněný okraj potisknuté textilie. Díky tomu je možné potah jednoduše vyměnit za vždy aktuální design – rychle, jednoduše a bez potřeby speciálního nářadí!
  Podorobnější informace k AMF Line style najdete zde
 • Stěnový obklad Systém B/WS

  Desky HERADESIGN® šroubované na CD-profily nebo dřevěné latě
  Technický list Systém B/WS
 • System W - Stěnový obklad

  Více o stěnovém obkladu
 • Heradesign® Stěnový absorber

  Stěnový absorbér z dřevovláknitých desek pojených magnezitem.

  Stěnové absorbery Heradesign® jsou akusticky účinné stěnové panely z dřevovláknitých desek pojených magnezitem s vloženou akusticky účinnou vrstou z minerální vlny. Panel se dodává připravený k montáži v barevném provedení a formátu dle požadavku zákazníka a může být pomocí dřevěného rámu, který je součástí dodávky, rychle namontovaný na téměř každou svislou konstrukci.
  Podrobnosti k Heradesign® stěnovému absorberu najdete zde

Mohlo by pro Vás také být zajímavé